Lumigo

Lumigo.pl to nasz zaprzyjaźniony sklep z oświetleniem i sponsor serwisu. Dzięki wsparciu możemy się rozwijać i realizować plany w przyszłości. Jest to dla nas bardzo ważne, dlatego zachęcamy do odwiedzenia sklepu.

Lampy do sypialni – co warto wiedzieć?

Na ogół światło które otrzymujemy w sypialni jest inne niż w salonie, korytarzach czy kuchni. Jest to światło, którego barwa różni się od reszty, różni się też często intensywność światła. Światło w sypialni musi pewnie w pewien sposób nastrajać, czy to do snu, czy też do aktywności nacechowanej romantyzmem. Taki też charakter ma często sam styl sypialni, a jeśli nie, to na pewno barwa światła oddawanego na pomieszczenie przez gustowne lampy do sypialni. Lampę, którą dobieramy według pozytywnej korespondencji z resztą mebli czy stylu miejsca. Jest pewne, że styl samej lampy w sypialni nie odnajduje sobie podobnych w innych pomieszczeniach. Nie odnajduje, ponieważ światło oddawane na kuchnie czy salon ma zupełnie inne zadania. W sypialni często w ramach oświetlenia może pełnić funkcje oświetlenie boczne, czy nawet lampka lub lampki nocne po obu stronach łóżka. Nie wolno nam przy tym zapominać, że sypialnia to również łóżko do spania, a to wymaga odpowiedniego nastroju tuz przed regenerującym snem.

Lampy mosiężne – coś do klasycznych wnętrz

Za pewno miło jest zagościć w sklepie z lampami mosiężnymi. Nagle bowiem znajdujemy się w otoczeniu prawdziwej klasyki, która przywodzi na myśl piękno lat dawnych, gdy doceniało się wykonanie skrupulatne, dbałość o szczegół oraz dostojeństwo przedmiotów użytku codziennego. Widok ładnej lampy mosiężnej potrafi przenieść wprost do kajuty kapitana wspaniałego okrętu lub sali balowej czy gustownego biura albo wykwintnej sypialni, gdzie miejsce przeznaczone do spania i wypoczynku mówi tez sporo o wzniosłości pożycia. Mosiądz dawno już bowiem odnalazł znaczeniowość osadzoną w najlepszych superlatywach. Symbolem niech będą instrumenty muzyczne wykonane właśnie z mosiądzu lub mosiężne monety z godłem i reszką. Mosiądz z dodatkiem cyny to w końcu tak zwane złoto mannheimskie, stop przeznaczony do wyrobu biżuterii, nadający się świetnie chociażby w postaci mebli gabinetowych, a co za tym idzie również lamp. Trzeba tu dodać, że mosiądz nadaje przedmiotom nie tylko trwały charakter, ale i faktyczną trwałość opartą na dobrym metalu. Przede wszystkim mosiądz nie koroduje, stąd twórcy dawnych karaweli byli w mosiądzu żywnie zakochani, nie odnajdywał bowiem żadnej innej konkurencji.

Lampy podłogowe – idealne do sypialni

Kiedy mowa o lampach podłogowych, mowa też o czymś co nadaje miejscu osobliwego uroku. Miejscem tym jest często sypialnia lub salon, gdzie oświetlenie boczne niższe potrafi znakomicie przenieść obserwatora w wymiar bardziej uroczy, niż dotyczyć to może samego oświetlenia głównego. Styl lampy podłogowej może być zatem rozmaity, od klasyki zdobionej szykownym metalem do design wspaniałych osiągnięć epoki modernizmu. Lampy podłogowe umieszczone we właściwym miejscu nie mają sobie równych w dziedzinie oświetlenia, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu piękny stylowy abażur lub klosz. Może to być rozwiązanie miejsca specjalnego do lektury bądź dyskusji obliczonej na efekt intelektualny albo rozrywkowy. W modzie są na przykład lampy sztalugowe, ale i lampy umieszczane na wprawnych wielonogach czy też mocowane na wysięgniku. Wspaniale jeśli do tego dochodzi możliwość regulacji intensywności światła.

Lampy ścienne – bez nich sypialnia będzie ciemna

Lampy ścienne zostały docenione stosunkowo niedawno. W momencie gdy weszły na rynek trendy importowane z Zachodu, razem z nimi pojawiła się chęć posiadania oświetlenia w kontrze do oświetlenia głównego, zazwyczaj tradycyjnie montowanego na środku sufitu pomieszczenia. Okazało się wtedy, że alternatywne sposoby oświetlania są bardzo dobre i dodatkowo zamieniają miejsce niejednokrotnie w coś tchnącego oddechem awangardy z jej najlepszych lat. To właśnie mowa o oświetleniu ściennym zamieniła dyskusję wśród projektantów wnętrz w prawdziwy tygiel nowych pomysłów. Tymczasem wraz z nowymi pomysłami na oświetlenia ścienne nadeszły ich nowe ceny, niższe niż dotychczas, bowiem jest już tak, że konkurencja między ogromną paletą modeli i producentów wyznaczyła dyskurs wyraźnie na ten a nie inny rodzaj oświetlenia. Sam pomysł na oświetlenie ścienne może przyjść choćby poprzez obserwację, jak bardzo zmienia się nastrój miejsca pod wpływem zwykłej lampki nocnej w sypialni. Tym tropem można dojść do konkluzji, że równie dobrze może być i w salonie.

Akcesoria do lamp – renowacje lamp w sypialni

Gdy pada takie hasło bez wątpienia mowa o takim elemencie wystroju wnętrza, który ożywia atmosferę. Wcale nie w ostatnim czasie, ale już od dekad, niezwykle modne jest oświetlenie na różnych wysokościach, czy to zaraz przy suficie, czy na długim kablu. Nad stołami w jadalni, w pokoju, w salonie czy nad stolikami kawowymi. Każdy praktycznie kabel jest do zdobycia w internecie. Dobry wygląd akcesoriów do lamp sufitowych to podstawa. Mogą nadawać oświetleniu wysoką jakość, a to za sprawą nadzwyczaj dobrego wyglądu. Atutem wielu rodzajów oświetlenia jest wzornictwo, niekoniecznie podług trendów, za to w zgodzie z nami. Weźmy na przykład styl industrialny, gdzie nie tyle lampa odgrywa rolę, co podsufitka i klosz doskonale korespondujący z podsufitką. Osoby zainteresowane tematem wiedzą na przykład co oznacza sam kabel mocujący lampę, jego długość i kolor. Lampa bowiem nie musi być zaraz przy suficie, niekiedy dużo lepiej gdy zwisa zaraz nad stołem, co tyczy się wybranych miejsc, jak na przykład jadalnia. Ale nie tylko, rzecz jasna, wszystko kwestią gustu.