Oświetlamy dom i ogród z marką Steinel – praktyczne rozwiązania

5 min read

Marzy Ci się oświetlenie ogrodu, które będzie nie tylko eleganckie, ale też funkcjonalne i trwałe? W takim razie koniecznie musisz poznać markę Steinel, która specjalizuje się w nowoczesnym oświetleniu pełnym innowacyjnych rozwiązań. Zarówno ogród, jak i dom rozświetlony lampami Steinel przez wiele lat będzie cieszył nienagannym wyglądem i przyjemnym światłem.

Steintel – niemiecka jakość i nowoczesne rozwiązania

Na początek kilka słów o samej marce produkującej lampy Steinel. Dlaczego zasługują na uwagę przy wyborze oświetlenia nowoczesnego oświetlenia do domu i ogrodu? Po pierwsze, z uwagi na najwyższą jakość, o którą marka dba na każdym etapie produkcyjnym. Lampy są wykonane precyzyjnie, z dbałością o każdy szczegół. Po drugie, z uwagi na nowoczesne, inteligentne rozwiązania, których trudno doszukiwać się na polskim rynku. Steinel jest marką, która wprowadza na nasz rynek wiele innowacyjnych pomysłów, których trudno doszukiwać się u konkurencji. Jeśli zależy Ci na oświetleniu nowoczesnym, które będzie służyło Ci przez wiele lat, Steinel z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Jakie lampy może Ci zaoferować? Wszystkie produkty firmy Steinel znajdziesz w jednym z niewielu autoryzowanych sklepów internetowych z lampami i oświetleniem Ardant. Kupuj produkty tylko u sprawdzonych sprzedawców.

naświetlacz LED od steinel

Nowoczesne naświetlacze LED

Zanim przejdziemy do ogrodu, warto poświęcić chwilę oświetleniu przed dom i na podjazd, które często stanowi wprowadzenie do oświetlenia ogrodowego. Tutaj Steinel oferuje szeroki wybór nowoczesnych naświetlaczy led z czujnikami ruchu i zmierzchu, a także sterowanymi z poziomu aplikacji na smartfona. Od pozostałych naświetlaczy dostępnych na rynku wyróżniają je nie tylko ciekawe funkcje, ale też nowoczesna, smukła forma, dzięki której oświetlenie nie wygląda na przemysłowe i toporne. Bez obaw można umieścić je na nowoczesnej elewacji.

W takich naświetlaczach można ustawić próg wykrywania zmierzchu, czas świecenia, a także moc świecenia. Dostępne są również naświetlacze z delikatnym światłem bazowym, które pełną mocą świecą tylko po wykryciu ruchu. Dobre wykrywanie z kolei, zapewniają szerokokątne czujniki wbudowane w lampy.

Ledowe kinkiety elewacyjne

Pozostając przy zewnętrznym oświetleniu domu, chcemy wspomnieć także o ciekawych kinkietach elewacyjnych, które pięknie rozświetlą nie tylko ściany domu, ale przestrzeń wokół. Takie oświetlenie sprawia, że dom i ogród wyglądają bardziej elegancko, ale też podnoszą bezpieczeństwo mieszkańców. Na szczególną uwagę zasługują lampy w wersji Connect, zarządzane z poziomu aplikacji. Umieszczenie kilku takich lamp wokół domu pozwala na zbudowanie inteligentnego systemu oświetlenia. Aplikacja pozwala ustawić nie tylko moc i czas świecenia, ale także sentencję włączania poszczególnych lamp. Co daje takie rozwiązanie? Opcji jest mnóstwo. Na przykład, kinkiet elewacyjny, po wykryciu ruchu, może uruchomić inne lampy ogrodowe lub szeregowo uruchamiać pozostałe kinkiety. Wszystko szybko i prosto można ustawić w swoim telefonie.

reflektor sterowany pilotem od steinel

Oświetlenie naziemne

Kinkiety elewacyjne to jednak jest wszystko. W ofercie marki Steinel znaleźć można także mnóstwo ciekawych lamp naziemnych. Są to nowoczesne słupki idealne do doświetlenia podjazdu lub ogrodowych alejek, a także niewielkie reflektory do wbicia w trawnik. Taki reflektor warto ustawić w stronę dużych drzew lub dekoracyjnych kwiatów – odpowiednio doświetlone będą cieszyły oko nie tylko za dnia, ale także wieczorem.

Solarne oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodu staje się coraz bardziej popularne, jednak nie każdy ma przygotowaną zewnętrzną instalację, do której mógłby podpiąć te wszystkie lampy. Tutaj z pomocą także przychodzi marka Steinel, która w swojej ofercie posiada również szeroki wybór ogrodowych lamp solarnych. Spokojnie, nie są to małe lampioniki, które można kupić w każdym markecie. Lampy solarne Steinel zupełnie nie odbiegają jakością od tych zasilanych tradycyjnie. Kinkiety, słupki ogrodowe, naświetlacze… każdy z nich zachwyca wysoką jakością. Trwałe baterie i energooszczędne, zintegrowane źródła światła led to gwarancja doskonałego oświetlenia na długie lata. Warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie podczas wyboru oświetlenia do już istniejącego ogrodu, w którym przekopywanie instalacji wiązałoby się z dużą inwestycją i nakładem pracy.

Innowacyjne oświetlenie do domu

Warto wspomnieć także o tym, że marka Steinel to nie tylko oświetlenie zewnętrzne, ale także praktyczne lampy wewnętrzne, które warto wykorzystać w przestrzeniach domowych i biurowych. Na szczególną uwagę zasługują uniwersalne plafony z serii RS, które posiadają wbudowane czujniki ruchu. Lampy dostępne są w kilku rozmiarach oraz kształtach, tak by każdy mógł dopasować je do swojej aranżacji. Co ważne, wbudowane czujniki są nowoczesne i pracują niemal bezgłośnie, co jest szczególnie ważne w lampach wewnętrznych. Oczywiście, również w tym przypadku, można wybrać lampę klasyczną lub w wersji zarządzanej aplikacją na telefon.

You May Also Like

More From Author