Temat tygodnia

Musimy wybierać. Poruszane problemy, czytanych autorów, przeglądane portale. Temat Tygodnia to próba selekcji tego, co najważniejsze. Jeden problem opowiadany za pośrednictwem artykułów, analiz i pogłębionych wywiadów.

Pozarządowe tylko z nazwy?

Przyglądamy się, oceniamy i wysuwamy kontrpropozycje wobec rządowych konkretów zawartych w projekcie ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, oddajemy głos innym organizacjom pozarządowym, rozmawiamy również szerzej o kondycji, bolączkach i wyzwaniach polskiego społeczeństwa obywatelskiego.

Pozarządowe tylko z nazwy?
Tabletka i banknot

Pochylamy się nad rynkiem farmaceutycznym: jego specyfiką, globalnym łańcuchem produkcji, miejscem i potencjałem polskich firm; przyjrzymy się funkcjonowaniu aptek, zajrzymy do biur lekarzy zapraszanych przez wielkie koncerny na darmowe szkolenia. Spróbujemy zrobić jedno – wyjść poza poziom Basi od Ketopromu i przypomnień pani Goździkowej.

Tabletka i banknot
Mieszkanie za swoje

Model pierwszy - państwo dokłada do kupowania mieszkań. Model drugi - państwo buduje mieszkania na wynajem. Własność czy wynajem? My proponujemy trzecią drogę.

Mieszkanie za swoje
Drogi donikąd

Cel uświęca środki? Nasze autostrady zbudowaliśmy kosztem upadku kilkudziesięciu małych i średnich przedsiębiorstw budowlanych. Piszemy o systemowych patologiach przeszłości i sposobach na reformę polskiej polityki drogowej w przyszłości.

Drogi donikąd
Dlaczego?

Czy możliwe jest udzielenie odpowiedzi na pytanie „dlaczego?”. Pozostaje nam tylko przedstawić historyczne tło i naświetlić sprzyjające okoliczności. Do właściwej tajemnicy wołyńskiego zła nie mamy bowiem dostępu.

Dlaczego?
Polska małych miast

Lokalne elity muszą mieć pomysł na swoje miasta. Państwo musi mieć pomysł jak te pomysły wykorzystać dla dobra całego kraju. Piszemy o „średniej Polsce”, tej, która nie załapuje się do rządowych strategii, pomijana jest przy państwowych inwestycjach. Polsce pozostawionej samej sobie.

Polska małych miast
Polski transport 2030

Samochód? Kolej? Jeszcze coś innego? Jak będzie wyglądać polski transport w perspektywie najbliższych 15 lat?

Polski transport 2030
Unia po Unii

Zmieni się. I to bez względu na to, czy Wielka Brytania ostatecznie pozostanie w Unii Europejskiej, czy opowie się za rozpoczęciem procedury opuszczenia wspólnoty. Nie będziemy pisać o Brexicie. Będziemy pisać o czymś ważniejszym – potencjalnej przyszłości Unii po Unii.

Unia po Unii
Więcej treści