Jest idealnym miastem dla tych, którzy chcą studiować w pięknym mieście i zdobyć dyplom renomowanej uczelni. Kraków, który od wieków przyciąga żądną wiedzy młodzież, nie bez powodu nazywany jest miastem żaków. To właśnie tu czekają na młodych ludzi liczne uczelnie wyższe, w gronie których znajduje się słynny Uniwersytet Jagielloński.

Kraków – wyjątkowy ośrodek akademicki

Choć jako ośrodek akademicki Kraków może się pochwalić nieco mniejszą ilością szkół wyższych, niż Warszawa, studenci mogą liczyć na doskonałe warunki do studiowania. Dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawia, że każdy żak znajdzie tu dla siebie miejsce w przystępnej cenie, a ogromna ilość szkół wyższych sprawia, że młodzi ludzie mogą kształcić się w wielu ciekawych kierunkach. Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki czy Papieska Akademia Teologiczna – oto wybrane szkoły wyższe, które oferują wiele ciekawych kierunków oraz wysoki poziom kształcenia. Gdzie jeszcze można poszerzać swą wiedzę?

Uczelnia z tradycją

Choć na terenie Krakowa szkół wyższych nie brakuje, naukową wizytówką tego miasta od wieków pozostaje Uniwersytet Jagielloński. Nie powinno to dziwić, gdyż założenie tej szkoły dała początek akademickiej aktywności nie tylko na terenie Krakowa, ale i całej ówczesnej Polski. To najstarszy uniwersytet w Polsce oraz jeden z najstarszych w Europie. Założony w 1364 roku przez Kazimierza Wielkiego, początkowo funkcjonował jako Akademia Krakowska. Wspierany finansowo przez Jagiellonów, swą obecną nazwą nawiązuje do ich pomocy. Mimo trudnych dziejów Polski i Krakowa, zaborów oraz polityki, jaką prowadzili tu Niemcy w czasie II wojny światowej, uczelnia ta przetrwała do naszych czasów. Co więcej – wciąż utrzymuje doskonały poziom, a wiekowa tradycja nie jest jedynym powodem, dla którego warto jej poświęcić swą energię. Uniwersytet Jagielloński to kilkanaście renomowanych wydziałów, w gronie których wyróżnia się Collegium Medicum. To również wspaniała Biblioteka Uniwersytecka, której księgozbiór na każdym miłośniku nauki może zrobić ogromne wrażenie.

Tak ważny i ciekawy ośrodek akademicki, jakim jest Kraków, od lat przyciąga młodych ludzi marzących o wielkiej karierze i starannym wykształceniu. Studiowanie w mieście, w którym dzieje się tak wiele, jest też idealnym rozwiązaniem dla miłośników sztuki, kultury oraz dobrej zabawy. W Krakowie nudzić się nie można, szczególnie gdy jest się młodym, pełnym energii człowiekiem.